O autorze

Autobiografia:

Marcin Galant

Marcin Galant (ur. 14.11.1978 r. w Kaliszu) – absolwent Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (kierunek informatyka, tytuł inżynier), pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, starszy referent ds. obsługi urządzeń komputerowych. Główne zadania to aktualizacja strony www i obsługa imprez kulturalnych.

Hobby: geografia i turystyka (mapy, plany miast, herby, bilety, turystyka kolejowa, autobusowa, rowerowa), fotografowanie (obiekty, wydarzenia, zdjęcia humorystyczne i satyryczne), książki (powieści i publicystyka), język polski (poprawność języka), muzyka (zwłaszcza włoska oraz Konkurs Piosenki Eurowizji, ale także klasyczna), sprawy dotyczące Kalisza i regionu.

Zwolennik i miłośnik transportu zbiorowego naziemnego i wodnego. Abstynent od alkoholu, niepalący. Wytrwały w dążeniu do celu Skorpion.

MOJA DZIAŁALNOŚĆ

(nie tylko turystyczno-fotograficzna):

1. Wystawy, wernisaże, wykłady:
2. Udział w konkursach, w tym:
3. Komentarze, artykuły i fotografie w prasie, m.in. w „Życiu Kalisza”, „Panoramie Wielkopolskiej Kultury” i „Bliżej Biblioteki. Pismo bibliotekarzy Wielkopolski południowo-wschodniej”

Wywiad dla „Życia Kalisza” – 1 sierpnia 2012