Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w Roku św. Jana Pawła II – głosi napis na 14. kopercie, jaką otrzymałem z Ogólnopolskiego Klubu Zbieraczy Frankatur Mechanicznych „Frankotyp” im. Tadeusza Hampla w Łodzi.
Turystyka kolejowa, autobusowa, tramwajowa, trolejbusowa i rowerowa, samodzielne zwiedzanie; zbieranie pamiątek – widokówek, biletów; fotografowanie obiektów; geografia Polski mniej znanej; z życia transportu zbiorowego
Z przykrością odnotowuję haniebną decyzję, jaką podjął nasz rząd.
W niedzielę, 25 października 2020, wybrałem się na koncert organowy do kościoła pw. św. św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu, zwanego garnizonowym. Przyjechałem rowerem, bo autobusu nie było. Nie spodziewałem się tego, co zastanę na miejscu.
Właśnie wróciłem z Gór Izerskich. Trzy i pół dnia zwiedzania to za mało, żeby w dziale Zwiedzanie opisywać szlaki wokół Świeradowa-Zdroju, ale chciałbym podzielić się teraz paroma spostrzeżeniami. Jak pojadę tam jeszcze raz (niekoniecznie jesienią), zrobię solidniejszą relację. Podobnie ze Szklarską Porębą.
Na stronie www i kanale Youtube kaliskiej Biblioteki ukazał się kolejny mój film. W poprzednim zapraszałem do odwiedzenia prezentowanej w Filii nr 5 wystawy „Stacja: Niepodległa. Na torach II RP”. Tym razem chciałbym rozwinąć pewne poruszone wówczas wątki związane z podróżowaniem. Okazja tym lepsza, że we wrześniu obchodzimy Dzień bez… Czytaj więcej„Pokłosie filmu o wystawie „Stacja: Niepodległa. Na torach II RP””
Kolejna koperta Ogólnopolskiego Klubu Zbieraczy Frankatur Mechanicznych „Frankotyp” w Łodzi, którą zamówiłem, została wydana z okazji XXXV-lecia Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań „Kolejnictwo” im. Ernesta Adama Malinowskiego oraz XXV-lecia Sekcji Łódzkiej. Przedstawia wizerunek dworca Łódź Kaliska.
Nie rozstrzygam, czy koronawirus jest groźny, czy nie (uważam jedynie, że nie da się odizolować od wszystkich chorób świata), natomiast wykażę, dlaczego wprowadzone w komunikacji miejskiej obostrzenia wbrew intencjom sprzyjają tłokowi.