XIX Ogólnopolski Zlot Kolekcjonerów Biletów w Łodzi

Powiększ obraz

Trochę czasu upłynęło od mojej ostatniej wizyty. Z wiadomych powodów nie wszystkie edycje też się odbyły. Musiałem również zebrać trochę biletów na wymianę. Ponieważ udało mi się, uznałem że czas znów się wybrać. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2022.

Wśród szczególnie ciekawych nabytków mogę wymienić bilety nieznanego mi dotychczas Prywatnego Zakładu Komunikacji Miejskiej z Międzyzdrojów. Podczas mojej ostatniej wizyty dojeżdżała tam komercyjna linia 10 ze Świnoujścia, a to zupełnie inna firma.

Z moich zbiorów (dubletów) powodzeniem cieszyły się nie tylko wakacyjne trofea, ale i bilety z mojego regionu: Kalisza, a także nieodległych Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. W przypadku tych dwóch miast bilety te są już zabytkami, bowiem nastąpiły zmiany cenników.

W poniższej galerii prezentuję także bilety łódzkie. Pierwszy za 4 zł, teoretycznie na 20 minut, gdyby nie fakt, że do końca 2023 roku ważność jest wydłużona do 40 min., o czym informuje nadruk. Drugi to biletomatowa dopłata do starszych nominałów sprzed podwyżki. Dzięki temu mogłem wykorzystać bilety, których nie zdążyłem skasować będąc poprzednio w Łodzi. Są dostępne różne opcje, za 10 groszy też się kupi. Można za to zapłacić kartą!

Dodam, że przyjechałem do Łodzi pociągiem Polregio Lutynia, z którym wiążę nadzieję na kolejną udaną wyprawę, ale o szczegółach napiszę po fakcie.

Parę wycieczek już odbyłem w tym roku, więc przy okazji zapraszam do przeczytania relacji z Łęczycy i Kluczborka. Miasta te nie mają własnych komunikacji ani tym bardziej biletów, ale są warte odwiedzenia.