Prowadzenie strony, nowości

Dziś poruszę parę bieżących spraw. Co nowego w witrynie? Czy prowadzenie strony jest pracochłonne?

W tym roku w dziale Zwiedzanie postanowiłem opisać: Wągrowiec, Sieradz, Słupsk, Tarnów, Dębicę, Nowy i Stary Sącz oraz Krynicę-Zdrój wraz z okolicami. Niektóre miejscowości nieco odświeżyłem nowymi zdjęciami, np. Ostrów Wielkopolski i Zduńską Wolę.

Czy to pracochłonne zajęcie? Tak, bo trzeba:

  1. Zrobić selekcję zdjęć do galerii.
  2. Podpisać je.
  3. Napisać tekst – z racji tego, że nie jest to strona prowadzona przez profesjonalnego przewodnika ani organizację turystyczną, lecz hobbystyczna, pozwalam sobie na subiektywne odczucia i rozmaite skojarzenia.
  4. Sformatować, podlinkować, co trzeba.

Mimo to uważam, że warto to robić. Dzięki temu jeszcze raz mogę przeżyć wyprawę oraz uporządkować zdobyte informacje. Jeśli kogoś zachęcę do odwiedzenia tych miejsc, to tym lepiej – pod warunkiem, że pojedzie tam komunikacją;. a przynajmniej, żeby nikt na podstawie moich publikacji nie zabłądził! Jedni przeczytają cały tekst, inni poszukiwali zdjęcia jakiegoś pomnika czy pałacu i u mnie je znaleźli – o to też chodzi.

I jeszcze prośba. Jeśli ktoś widzi jakiś błąd lub nieścisłość, proszę pisać. Staram się podawać dokładne nazewnictwo, ale są problemy np. z kościołami. Czasem świątynia ma inne wezwanie niż parafia, co powoduje trudności i konieczność sprawdzania kilku źródeł, a i to nie zawsze rozwiewa wątpliwości. Nazwy ulic nieraz ulegają zmianie. Dokładam starań, aby wszystko było w porządku, natomiast jedno lub kilkudniowa wizyta turystyczna to nie to samo co pobyt stały. Opieram się na papierowych mapach, Google, Wikipedii, a w razie potrzeby nieraz na http://www.polskaniezwykla.pl/ i innymi tego typu bazach informacji.