U mnie w Kaliszu kiedyś rozważano wprowadzenie trolejbusów. Temat jak się pojawił, tak zniknął. Elektromobilność jednak się rozwija.
Przyjechała pierwsza partia (6 szt.) zamówionych elektrycznych autobusów Solaris. Wrzucam dwa zdjęcia zrobione w pośpiechu, więc może to niezbyt udane ujęcia, ale są wyraźne. Pojazdy różnią się kolorystyczne od innych, póki co nie pomalowano ich na firmowe, żółto-granatowe barwy.
Oprócz tego Kaliskie Linie Autobusowe posiadają hybrydowe MAN-y.
- Solaris Urbino 12 electric Kaliskich Linii Autobusowych

