Po raz trzeci w życiu wybrałem się na Festyn Kolejowy w jarocińskiej parowozowni, a stało się to 24 maja 2026.
Już na peronie w Kaliszu powitał mnie znajomy konduktor i kolekcjoner biletów w jednej osobie, choć nie wiedziałem, że będzie obsługiwał akurat ten kurs Polregio.
Było trochę lokomotyw do zwiedzania, także od środka, drezyna, makiety i parę innych atrakcji – jak na obszar, którym dysponuje obiekt, to rzeczywiście sporo udało się zorganizować. Oprócz pojazdów kolejowych znalazły się też stare samochody, choć nie wszystkie wyglądały na swój wiek.
- Cegiełka na renowację elektrowozu EP02-08
- Stempel na rewersie cegiełki na renowację elektrowozu EP02-08
- Lokomotywy na Festynie Kolejowym w Jarocinie
- Pociąg specjalny
- Wnętrze lokomotywy
- Wnętrze lokomotywy
- Widok z wnętrza lokomotywy
- Wagon w składzie pociągu specjalnego
- Wnętrze parowozowni
- Wystawa we wnętrzu parowozowni
- Makieta kolejowa we wnętrzu parowozowni
- Wystawa zabytkowych pojazdów, na pierwszym planie Wołga












