XII Festyn Kolejowy w Jarocinie

Po raz trzeci w życiu wybrałem się na Festyn Kolejowy w jarocińskiej parowozowni, a stało się to 24 maja 2026.

Już na peronie w Kaliszu powitał mnie znajomy konduktor i kolekcjoner biletów w jednej osobie, choć nie wiedziałem, że będzie obsługiwał akurat ten kurs Polregio.

Było trochę lokomotyw do zwiedzania, także od środka, drezyna, makiety i parę innych atrakcji – jak na obszar, którym dysponuje obiekt, to rzeczywiście sporo udało się zorganizować. Oprócz pojazdów kolejowych znalazły się też stare samochody, choć nie wszystkie wyglądały na swój wiek.