Muzeum Regionalne w Jarocinie w nowej siedzibie

Powiększ obraz

Obiecałem sobie, że odwiedzę Muzeum Regionalne w Jarocinie w nowej siedzibie. Stało się to 16 marca 2023.

Kilkanaście lat temu zwiedziłem muzeum w ratuszu. Teraz znajduje się ono w pałacu Radolińskich, podobnie jak biblioteka i schronisko (nie nocowałem tam, gdyż z Kalisza mam blisko, ale o ile wiem, nie jest drogo). Ekspozycje ładne, szkoda zaś, że nie ma już pamiątkowych wejściówek.

Dorzucam w galerii parę zdjęć z parku.

Zmieniło się trochę w kwestii biletów. Przejazdy po Jarocinie stały się darmowe dla wszystkich, ale to mnie nie dziwi, bo kursów jest tyle, co kot napłakał. Tak więc kupionych w zeszłym roku nominałów za 4 zł, których nie zdążyłem skasować, już nie skasuję. Stały się zabytkami. Ale mam je w albumie! Co innego z gminnymi. Przejazdy podmiejskie nadal są płatne, ale nie wiem, czy będzie dodruk biletów do sprzedaży detalicznej. Kasowniki działały, skasowałem bilety jadąc do Mieszkowa i z powrotem, ale inni kupowali u kierowcy. Być może to kwestia czasu, kiedy kasowniki też znikną, jak sprzedane bilety zostaną wykorzystane i nie będzie nowych w sklepach. Tak dziwacznej numeracji też nigdzie nie spotkałem. Jechałem liniami 1.6 i 6.1.

W galerii są też zdjęcia z Mieszkowa (mianownik to Mieszków, a nie Mieszkowo, końcówka -owo jest używana bliżej Poznania).